Sukcesy naszych uczniów

Uczennica klasy 1 c Wiktoria Jakubowska zdobyła wyróżnienie w V Rudzkim Plenerze Malarskim. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 października 2014 r. w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Ostatnio dość często napływają do naszego gimnazjum słowa uznania ze szkół ponadgimnazjalnych, do których uczęszczają nasi absolwenci. Jest to dla nas powód do wielkiej dumy i radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

Jak działa elektrPrezentacja_dla_rodzicow.pdf

Format

Sukcesy uczniów i szkoły oparte są na  wzajemnej współpracy zarówno uczniów i ich rodziców jak i nauczycieli.

Starając się  ze swej strony robić wszystko, aby tychże sukcesów było jak najwięcej wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i ich rodziców .

Usytuowanie naszego gimnazjum z dala od zgiełku i hałasu miejskiego sprzyja przyjemnemu pobytowi w szkole.

Od 2005 roku uczymy się w klasach sprofilowanych: sportowej piłka ręczna dziewcząt, piłka nożna chłopców, tenis stołowy

Od 2004 roku w naszym gimnazjum funkcjonują klasy integracyjne sprzyjające młodzieży o szczególnych potrzebach edukacyjnych

Uczniowie uczą się w nowoczesnych, profesjonalnie wyposażonych pracowniach przedmiotowych

Posiadamy nowoczesne pracownie multimedialne, dzięki którym nasze lekcje nie są nudne, a przyswajanie wiedzy dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. W tym roku do użytku oddana została także nowa pracownia informatyczna, która w chwili obecnej jest najnowocześniejszą w mieście.

Szkoła przyjazna uczniom

W styczniu 2007 r. Samorząd Szkolny, po przeprowadzeniu wśród uczniów ankiet komkursowych, zgłosił nasze gimnazjum do 7 edycji konkursu o tytuł SUPER SZKOŁY organizowanego przez Super Express pod patronatem Ministerstwa Edukacji oraz Marszałka Sejmu RP. Z nieskrywaną radością przyjęliśmy w marcu wiadomość, iż nasza szkoła zakwalifikowała się do II etapu i tym samym  jako jedna z 20 szkół otrzymała  certyfikat Szkoły przyjaznej uczniom

W szkole funkcjonuje Gimnazjalny Klub Zainteresowań oferujący bogaty wachlarz kółek zainteresowań będących odpowiedzią na pasje uczniów i ich zainteresowania

Oferta Klubu Gimnazjalnego
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i pasjom naszych uczniów stworzyliśmy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Oferta ta jest systematycznie poszerzana i każdego roku obejmuje coraz ciekawsze formy spędzania czasu wolnego oraz realizowania swoich pasji.

Szkolne Koło Wolontariatu
Zajęcia w naszej szkole to nie tylko nauka i zabawa, ale także kształtowanie wrażliwości na los drugiego człowieka potrzebującego pomocy. Od wielu lat włączamy się w różnorodne akcje i kampanie społeczne takie jak  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbiórka żywności czy współpraca z hospicjum.

Europejskie Partnerstwo Szkół

W roku szkolnym 2008/2009 nasza szkoła przystąpiła do projektu eTwinning. Nawiązano współpracę z czeskim gimnazjum w miejscowości Ceska Lipa. W każdej ze szkół do udziału w projekcie przystąpiło 14 osób. W chwili obecnej współpraca obejmuje także  szkoły z innych państw Europy. Program eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Program realizowany jest w ramach projektu unijnego Comenius.

Koło Teatralne

Uczniowie poznają arkana teatru, między innymi ludzi, dzięki którym może zaistnieć teatr. Podstawą zajęć są gry, zabawy dramowe, improwizacje. Te proste elementy teatralne dają im możliwość wielostronnego doskonalenia się. Bawią się w perukarza, choreografa, reżysera, charakteryzatora, suflera co sprawia im wiele zadowolenia i radości.

W bieżącym roku szkolnym wprowadziliśmy język francuski jako drugi obowiązkowy język obcy obok języka angielskiego. Oprócz tego nasi uczniowie mogą w ramach zajęć dodatkowych uczyć się także języka niemieckiego.

Nasi uczniowie, którzy osiągają dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, bez problemów dostają się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych. Wiemy o tym, bo znamy losy naszych absolwentów dzięki prowadzonej w szkole elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

szkoła objęta jest elektronicznym systemem kontroli frekwencji i postępów w nauce (tzw. e-dziennik), dzięki czemu zarówno Rodzice, jak i my, nauczyciele, możemy jeszcze efektywniej czuwać nad postępami naszych uczniów.

Jeśli szukasz szkoły przyjaznej uczniom, ale jednocześnie stawiającej wymagania i motywującej swoich podopiecznych,

serdecznie zapraszamy w progi naszego gimnazjum !

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne