Konferencja w Parku 12C

9 pazdziernika nauczyciele przedmiotów przyrodniczych naszej szkoły, wzięli udział w konferencji Edu-Trendy zorganizowanej przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Najciekawszą częścią konferencji były zajęcia warsztatowe, które odbyły się w Parku 12C. Plenerowa, edukacyjno - rekreacyjna wystawa  to część kompleksu Sztolni Królowa Luiza, zlokalizowana w okolicy szybu "Wilhelmina" przy ul. Sienkiewicza. Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Głównym zamysłem parku jest interakcja, aktywna nauka i zabawa. Najciekawsze z miejsc to między innymi BajtelGruba, gdzie najmłodsi mogą spełnić jedno ze swoich najskrytszych marzeń: wcielić się w zawód górnika! BajtelGruba to zabawkowa mini-kopalnia, pełna ruchomych urządzeń obsługiwanych przez dzieci. Zainteresowaniem cieszyła się także  camera obscura - czyli gigantyczy aparat fotograficzny dzięki któremu można obejrzeć panoramę okolicy znajdując się wewnątrz budynku bez okien. Całośc kompleksu robi ogromne wrażenie i z pewnością warto rozważyć odwiedzenie go w ramach wycieczki edukacyjnej.

Pierwsza akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

W dniach 29 i 30 września tradycyjnie wolontariusze naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbierania żywności "Podziel się posiłkiem, podziel się zakupami". Akcja ta wpisała się już na stałe do kalendarza zadań realizowanych przez szkolny wolontariat. W tym roku dzięki pomocy bielszowiczan, robiących zakupy w sklepie "Biedronka" zebraliśmy 167 kg żywności . Kolejny rok z rzędu przekonaliśmy się, że los drugiego człowieka nie jest obojętny mieszkańcom naszej dzielnic w której z dumą mieszkamy i uczęszczamy do szkoły.

Comment tu t'appelles ?, Vad heter du?, czyli poznajemy europejskie języki!

Od 17 lat 26 września obchodzony jest jako Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quizie sprawdzającym znajomość języków oraz ogólną wiedzę kulturową o krajach naszego kontynentu. Dwuosobowe reprezentacje klas miały okazję wykazać się m.in. znajomością atrakcji turystycznych, sławnych Europejczyków czy też kuchni europejskiej. Bogactwo języków rozbrzmiewało m.in. w konkurencji muzycznej. Zwycięzcami międzyklasowych rozgrywek zostali reprezentanci klasy IIIc: Sandra Gorzawska i Marcel Kwas. II miejsce zdobyły uczennice klasy IIc: Wiktoria Przegendza oraz Angelika Twardoch, a III miejsce zajęła klasa IIIa reprezentowana przez Vanessę Wojdałę i Justynę Botor. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Szkoła Podstawowa nr 17 wita!

Witajcie w naszej bajce ... :)

Za siedmioma górami.... Za siedmioma rzekami.... była sobie najfajniejsza szkoła jaką można sobie wyobrazić W tym roku już nie Gimnazjum nr 14 a Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Jana Karskiego otwarła przed nami swoje drzwi.
Nadszedł ten magiczny czas - przed nami 10 miesięcy ciężkiej pracy, ale też mnóstwo przygód, nowych doświadczeń i radosnych momentów. Wiemy, że powakacyjne powroty są trudne, ale do takiej szkoły chyba chce się wracać, prawda?
Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice jesteśmy pewni, że ten rok szkolny 2017/2018 będzie należał do udanych!

link do galerii: https://photos.app.goo.gl/0QE2N6TQf4wi1upJ3

Narodowe Czytanie „Wesela” Wyspiańskiego

Od kilku lat pierwsza sobota września upływa pod znakiem akcji Narodowe Czytanie. Podobnie jak w poprzednich latach  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu przygotowanym z tej okazji w naszym mieście. Tym razem zebrana w MCK publiczność miała okazję posłuchać „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego czytanego m.in. przez p. Prezydent Grażynę Dziedzic, p. Wiceprezydent Annę Krzysteczko, pisarkę, p. Monikę Czoik – Nowicką. Jedną z atrakcji towarzyszących czytaniu był quiz z nagrodami, w którym poszczęściło się również naszym koleżankom z klasy IIIc! Przez cały nadchodzący rok szkolny będziemy Was zapraszać do udziału w różnorodnych przedsięwzięciach związanych z literaturą.